Arizona Turuna Devam! Horseshoe Bend, Antelope Canyon, The Wave

Grand Canyon’dan sonra Colorado Nehri’nin oluşturduğu diğer doğal güzellikleri görmek için yönümüzü Page şehrine doğru çeviriyoruz. Grand Canyon Village’dan 2 saat 20 dakika uzaklıkta olan bu şehire gitme amacımız Horseshoe Bend, Antelope Canyon ve The Wave adı verilen muhteşem oluşumları görmek.

Page şehri bu saydığımız yerlere en yakın olan şehir olduğundan geceyi geçirmek için en iyi alternatif. Page yolu üzerinde görülecek ilk yer Horseshoe Bend. Adını şeklinden alan bu oluşum, yukarıdan bakıldığında at nalını andırıyor. Muhteşem renkler, kıvrımlar, yükseklik ile doğa ve gezmeyi sevenlere eşsiz bir görüntü sunuyor.

Page şehrine yaklaşık olarak yarım saat olan Horseshoe Bend, tamamen halka açık ve herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken biraz yürümek. Aracınızı park ediyorsunuz ve 20-30 dakikalık bir yürüyüş sonunda sizi harika bir manzara karşılıyor. Onun dışında Page’den kayaklar ile ulaşım da mevcut. Böylece nehir üzerinde seyahat edebilirsiniz. Uyarmam gereken tek konu karanlığa kalmamanız. Malum yürüme mesafesinde herhangi bir ışıklandırma mevcut değil.

 

 

Page şehrinden ulaşımı kolay olan bir başka nokta da Antelope Canyon. Yerin altında bulunan bu mucizevi kanyonda sizi harika kıvrımlarla adeta heykelleri andıran yapılar bekliyor. Lover ve Upper Antelope olmak üzere iki bölümden oluşan bu kanyonda giriş ücretli ve rehber eşliğinde. Günde sadece 4 tur olduğundan ve turların oldukça uzun sürmesinden dolayı çok istememe rağmen göremediğim tek yer burası. Kapısından döndüğüm olmuştur. Buraya gitmek istiyorsanız mutlaka daha önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Burada önemli olan gün ışığının iyi geldiği zamanı yakalayabilmek. Gün ışığını tam alan zamanlarda giderseniz harika görüntüler yakalayabilirsiniz.

Gerekli bilgiler için: www.antelopeslotcanyon.com

Photos: www.antelopeslotcanyon.com

Yolumuza Hwy 89dan Antelope Canyon Island manzarası eşliğinde devam ediyoruz. İsterseniz yol üzerinde tarihi Glen Canyon Barajında durabilirsiniz.

Turumuza, kırmızı kayaların üzerinde oluşan dalgalar ve katmanlardan oluşan The Wave adlı bölge ile devam ediyoruz. Normalde bu bölgeye ulaşım rehberler eşliğinde ve izinle oluyor. Çok fazla kişi başvurduğu için izinler çekiliş ile belirleniyor. Biz kendi imkanlarımızla uzunca bir yürüyüşün ardından dalgamsı alana kadar ancak ulaşabildik. Kaybolma tehlikesi yaşamamıza rağmen güzel bir maceraydı bizim için. Yalnız sizde bir çılgınlık yapalım diyorsanız, mutlaka yanınıza yeteri kadar su, yiyecek ve harita alın. Zira kaybolmanız büyük bir ihtimal.

Fotoğraf bizim ulaşabildiğimiz waveimsi bölgeye ait.

Gerçek Wave bölgesine ulaşabilirseniz sizi böyle bir manzara bekliyor.  Photo:www.thewave.info

Gerekli bilgi için: http://www.thewave.info/

Arizona gezimizi burada noktalıyor ve Zion Canyon’u görmek için rotamızı Utah’a çeviriyoruz. Utah gezisi ile bir başka yazıda görüşmek üzere…

pinterestinstagram

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bir Cevap Yazın