Eski Eşyalarımızı Renklendirelim!

Uzun zamandır mobilyaları boyama işine takmış durumdaydım fakat olur mu, olmaz mı bir türlü o cesareti kendimde bulamamıştım. Taşındıktan sonra acele ile aldığım sandalyelere bir türlü ısınamamış olmamla birlikte gözümü kararttım ve kendimi boya seçerken buldum.

En önemli konu tabiki bu aşama. Zımparaydı, astardı, vernikti uğraşmak istemediğimden satış elemanının da yardımı ile bu işler için en uygun olan astar gerektirmeyen akrilik boyada karar kıldım. En zorlandığım kısım renk seçimiydi ama baştan beri mavi tonları vardı aklımda. Daha sonra hangi bitiş istediğime karar verdim. Ben mat olsun istedim. Mat olmasın derseniz satin ve yarı parlak gibi değişik seçenekler de var.

Gelelim boyama kısmına. Sandalyeler, ahşap üstüne kırık beyaz, parlak bitişli boya ile boyanmıştı. Parlak bitişli olduğu için iki kat boyama gerektirdi. İlk katta fırça izleri çok belliydi. Bu aşamada küçük rulo fırçalar kurtarıcı olacaktır. (Benim acemiliğime geldiğinden ilk başta onu akıl edemedim.) Yinede normal boyama fırçası ile ikinci katta gayet başarılı sonuç elde ettim. Boyanın kuruma süresi de oldukça kısaydı. 20-30 dakikada sandalyeler tamamen kurudu.

4 sandalyeyi boyamak saatlerimi almış ve ertesi gün kollarım ve bacaklarım tutulmuş olsalar da sonuç benim için oldukça mutluluk verici. Sizler de sıkıldığınız eşyalarınızı biraz olsun canlandırmak ve yenilemek istiyorsanız durmayın. Hemen materyaline uygun boya seçip alın elinize fırçayı.

Not: Boyayacağınız eşyanın materyali çok önemli. Boya tutup tutmadığından Emin olamıyorsanız fotoğrafını çekip marangoza, boyacıya ya da bir başka bilene mutlaka danışın ve boyanızı ona göre seçin.

 

 

pinterestinstagram

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bir Cevap Yazın