Evinize Yuva Sıcaklığı Getirecek Öneriler

(photo by mydomain)

Yeni eve taşınanlar, ev kuracak olanlar, evini yenilemek isteyenler bu yazım sizin için. En trend, en lüks, en pahalı mobilyalara sahip olabilirsiniz ama eğer o ev içine girdiğinizde size ait hissettirmiyorsa, yuva hissi vermiyorsa birşeyler eksik demektir. Büyük mobilyaların yanısıra evinize aradığınız bu sıcaklığı getirecek esas unsurlardan bir içmimar gözü ile bahsedeceğim sizlere.

Perdeler

Evinizde yerlere kadar uzanan perde kullanmaktan kesinlikle vazgeçmeyin. Bana göre evi ev yapan, bir anda bütün atmosferi değiştiren, odanıza derinlik katan bir unsur. Stiliniz ne olursa olsun perdeler hep evinizin baş köşesinde yerini alsın.

Dekoratif Yastıklar ve Battaniye

Evinizi konfor ve renk katmanın en basit ve ekonomik yolu dekoratif yastıklardır. Rengarenk, içinizi açan, stilinizi yansıtan yastıkları evinizin her odasında kullanmaktan çekinmeyin. Ruh halinize ve mevsime göre yastıkları değiştirerek evinizin bütün havasını da değiştirebilirsiniz. Ayrıca koltuğun üzerine işiltireceğiniz bir battaniye de evinize sıcacık bir hava katacaktır.

Bitkiler

Birbirinden güzel, çeşit çeşit ev bitkileri ile evinize hayat getirebilirsiniz. Yok ben canlı bitki bakamıyorum diyenlerdenseniz, kaktüsleri isteseniz de kolay kolay öldüremezsiniz. Küçük kaktüslerden aranjman yaparak evinizin bir köşesini bitkilerle canlandırabilirsiniz. O da olmaz diyorsanız gerçeklerini aratmayan sahte bitkileri düşünün derim. Bir şekilde o yeşili evinize sokun. Pişman olmayacaksınız.

Tablolar

Boş duvarlar evlerin en sıkıcı yerleridir. Karakterinizi, stilinizi, tarzınızı yansıtan tablolarla evinizin sıkıcı duvarlarına hareketlilik katabilirsiniz.

Aile Fotoğrafları

Aile fotoğraflarınızı, sevdiklerinizle özel anılarınızı birbirinden şık çerçevelerle evinizin her köşesine serpiştirerek, aradığınız samimiyet, sıcaklık ve yaşanmışlığı yuvanıza getirebilirsiniz.

Dekoratif Objeler

Stilinizi ve tarzınızı evinize yansıtmanın bir diğer basit yolu, ufak tefek dekoratif objelerdir. Abartmadan, tadında kullanacağınız bir kaç ufak objeyle evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Ama lütfen incik cıncık heryeri doldurup evi boğmayın.

Güzel Kokular

Son olarak evinize girdiğinizde sizi sakinleştirecek, huzur verecek bir ev kokusunu mutlaka denemelisiniz. Piyasada bu amaçla artık binlerce ürün bulunmakta. Bunlardan birini mutlaka edinin ve koklaya koklaya huzur dolun ve sıcacık yuvanızın tadını çıkarın.

(photo by Sophie Paterson Interiors)
pinterestinstagram

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bir Cevap Yazın