Nisan Favorileri!

Baharı, yenilenmeyi çağrıştırdığı için en sevdiğim aydır nisan ayı. Bu ay da yine izlemekten, dinlemekten, okumaktan zevk aldıklarımla karşınızdayım.

Kitap

Uzun zamandır kitaplıkta okunmayı bekleyen kitaplardan biri olan Serenad, bu ayın kitabı olmaya hak kazanıyor. Zülfü Livaneli’nin yazdığı karakterleri, ele aldığı hayat hikayelerini okumayı çok severim. Kitapta geçmişte kalmış bir aşk hikayesi anlatılmakta. Biraz tarih, biraz gizem, biraz aşk, ayrılık… ve sevgiliye yapılan Serenad. Bugüne kadar neden okumamışım dediğim bir kitap oldu. Siz de henüz okumadıysanız, Serenad kitabını alın, Maximilian ve Nadia’nın duygusal aşk hikayesine ortak olun.

Film

Bu ay çok fazla film izleme şansım olmasa da, izlerken çok eğlendiğim, kendi kendime küçük dersler çıkardığım Şarkını Söyle (Sing) animasyon filmini ayın favorilerine koymazsam olmazdı. İnsanların yerine hayvanların yaşadığı bir dünyada, kendi hayallerinin peşinde koşan bir grup hayvanın macerasını anlatan, müzikle ve dansla dolu bir film. Müzikal gibi ama öyle klasik müzikler değil, günümüz popüler modern müziklerine yer verilmiş. Ee bir de birbirinden sevimli hayvanlar seslendirince ortaya eğlenceli bir film çıkmış. Özellikle çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz eğitici, aynı zamanda eğlendirici bu filmi kaçırmayın derim.

Müzik

Son zamanlarda en çok dinlediğim şarkı Charlie Puth – Attention Şarkısı. Henüz dinlemediyseniz açın dinleyin. Eminim seversiniz.

Ben Yabancı şarkı dinlemem diyenlerdenseniz ikinci bir alternatifim daha var bu ay. İncesaz dinlemeyi sever misiniz bilmem ama ben üniversite yıllarında çok dinlerdim. Yıllar sonra tekrar Firar şarkıları ile karşılaştım ve yine aynı duygularla, ilk kez dinliyormuş gibi dinledim, dinledikçe ruhum dinlendi, kendimi tekrar 17 yaşımda hissettim. Demem o ki, İncesaz iyidir, dinleyin, dinlettirin.

Dizi

Bu ay harika bir dizi ile tanıştım. Taboo. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izledim ve tek kelime ile bayıldım. 8 bölümlük çok kısa bir dizi. Zaten meraktan hepsini bir seferde izlemek istiyorsunuz. Tom Hardy iyi oyuncudur tamam ama adam bu dizide iyice aşmış kendini. Şahsen konu olarak biraz ağır. Final bölümünü izledikten sonra beynim yanmış gibi hissetsem de, kafamda binbir soru ile kalsam da izlemeye değer harika bir dizi. Sanırım önümüzdeki yıl yeni sezonu da geliyormuş. Dört gözle beklemedeyiz.

 

pinterestinstagram

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bir Cevap Yazın