Şubat Ayı Favorileri

Merhabalar efendim. Şubat ayında zevk alarak dinlediğim, izlediğim, okuduğum favoriler ile karşınızdayım.

Kitap

Bu ay severek okuduğum ve favorilerde bahsetmeye değer olan kitap, Yılmaz Özdil’in Adam isimli kitabı. Her konuda fikrini merak ettiğim ve görüşlerine önem verdiğim bir gazeteci olduğu için her yazdığını takip etmeye çalışıyorum. Daha önce çıkardığı kitaplarda olduğu gibi bu kitabı da aslında Özdil’in köşe yazılarından oluşan bir derleme. Kadın kitabından sonra, bu kez de ülkemizdeki adam gibi adamları bir kitap altında toplamış. Sabah ilk iş olarak gazeteye bakanlardansanız ve köşe yazıları okumayı seviyorsanız bu kitabı mutlaka edinmeli ve kitaplığınızın baş köşesine koymalısınız. (Tabi ki Yılmaz Özdil ile aynı pencereden bakanlardansanız…)

Film

Oscar töreni öncesi fikir sahibi olmak bahanesi ile bu ay bir çok film izleme fırsatım oldu. Ama bir film var ki, beni benden aldı. Lion… 5 yaşında kaybolan Hintli bir çocuğun, 25 yıl sonra teknolojinin de gelişmesiyle birlikte ailesini bulmasını konu alıyor. Saroo’nun kayboluşundan evlat edinilme süresine kadar başından geçen olaylar sizi oldukça derinden etkiliyor. Film kendi doğrularınızı, hayatınızı, amaçlarınızı, sahip olduklarınızı sorgulamanıza sebep oluyor. Yaşanmış, gerçek bir hikayeyi anlatıyor olması ise ayrıca acıtıyor canınızı. Filmin sonunda kafamda bir sürü soru işaretleri oluştu hayata dair. Belki oscardan eli boş döndü ama benim uzun zamandır izlediğim en güzel filmdi. Mutlaka izlenilesi ve etrafa, eşe, dosta önerilesi bir film.

Müzik

Çocukluk dönemini doksanlarda yaşayan biri olarak kendimi hep şanslı görmüşümdür. O nedenledir ki o zamanlara hep bi özlem içinde yaşarım ve bu özlemi az da olsa dindirmek adına ara ara 90lar şarkılarına sararım. Yine o dönemlerden birini yaşarken bir şarkıya denk geldim. Akın’ın Rebeka adlı şarkısı. Beni aldı, çocukluğumun tertemiz günlerine götürdü. Unuttuğum, hatırlamadığım bir çok anı belirdi aklımda. Eminim o yılları görmüş iseniz bu şarkı sizin de içinizde biryerlere dokunacak, yüzünüzde anlamsız bir sırıtma oluşmasına sebep olacak.

Dizi

Uzun zamandır yeni dizi arayışındayım. Bu süreç içerisinde boş zamanlarda vakit geçirmek amacıyla en çok Güldür Güldür programını izledik. Oldukça komik, üzerine öyle çok düşündürmeyen, strese sokmayan, vakit öldürmek için birebir. Oyunculuklar zaten harika, skeç hikayeleri oldukça başarılı. Sizler de ailecek oturalım, hem eğlenelim hem stres atalım diyorsanız bu programa bir bakın. Özellikle Eşofmanlı Şevket Hoca ile mutlaka tanışın ve aydınlanın.

pinterestinstagram

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bir Cevap Yazın