Yırtık Pırtık Kot Pantolon Yapalım!

Uzun zamandır dolap bekleyen kot pantolonumu yenilemek, daha doğrusu eskitmek için aldım bu kez makası elime. Doksanların şarkılara konu olan yırtık pırtık blue jeanleri tekrar hortladı malum. Gidip mağazadan almaktansa elimde olan pantolonu neden kesip biçmeyeyim o vakit. Öyle çok da zor bir iş değilmiş. İhtiyacınız olan bir makas, bir cımbız, bir kurşun kalem ve varsa dikiş sökmek için kullanılan küçük aparat. O yoksa herhangi bir iğne de işinizi görür. İnce uçlu olması sebebi ile ipleri kolayca sökmenize yardımcı oluyor.

Yapmanız gereken pantolon üzerinizdeyken nerelerinde yırtıklar oluşturmak istiyorsanız belirleyin ve kalemle işaretleyin. Daha sonra pantolonu çıkarın ve işaretlediğiniz yerlere makas ile değişik boyutlarda kesikler atın. Size tavsiyem kesikleri ilk başta kısa tutmanız zira zaman içerisinde özellikle diz bölgesindeki yırtıklar hareket ettikçe genişleyecektir. İsteğinize ve zevkinize göre yırtıklar oluşturabilirsiniz. Ben sadece diz bölgesinde açtım.

Daha sonra açtığınız kesiklerden, boyuna olan mavi ipleri cımbız yardımı ile çekerek alttan beyaz kısımların çıkmasını sağlıyoruz. Dikiş sökme aparatı ile ipleri daha kolay sökebilir ve cımbızla temizleyebilirsiniz. Kesiklerin kenarlarındaki ipleri iyce çekerek daha eski bir görüntü verin öylece kestiğiniz gibi bırakmayın.

Arka cepleri çok büyük ve boş göründüğü için arka ceplerine de ufak çentikler attım. Siz de ceplerine, bel kısmına, paçalarına veya istediğiniz herhangi bir yerine yine aynı yöntemle kesikler yaparak kotlarınızın daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem kullanmadığınız bir pantolonunuza yeni bir görünüm verebilir, modayı da takip etmekten gerş kalmamış olursunuz. Tabi yeni pantolona vereceğiniz paranız da cebine kalır.

pinterestinstagram

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bir Cevap Yazın